Skip to main content

tell:+9821-88894445-8

هود آزمایشگاهی

هود های مورد استفاده در آزمایشگاه ها معمولا به دو دسته هود شیمیایی و لامینارفلو میکروبی تقسیم می شوند. هر کدام از این دو دسته به انواع مختلفی تقسیم می شوند که آنها را با همدیگر بررسی خواهیم کرد. 

انواع هود آزمایشگاهی

هود شیمیایی ایستاده

هود شیمیایی ایستاده این نوع هود با سه نوع متریال MDF ، ورق روغنی و استنلس استیل به درخواست مشتری ساخته می شود. در نوع ورق استیل رویه میز و کاپ سینک از نوع استیل می باشد.
هدف از هود شیمیایی جلوگیری از انتشار مواد خطرناک در فضای عمومی آزمایشگاه با کنترل و سپس تخلیه مواد شیمیایی خطرناک و/یا بدبو است.

هود شیمیایی رومیزی

هود شیمیایی رومیزی درمواردی که میز موجود باشد از این نوع هود استفاده می شود.
هودهای رومیزی برای طیف گسترده ای از موادهای شیمیایی شامل مقادیر کم تا متوسط و مواد سمی کم تا زیاد استفاده می شود. هودهای رومیزی مهار و خروج موثر گازها، بخار، دود و سایر ذرات معلق در هوا با جرم ذرات کم را فراهم می کنند.

هود شیمیایی با جریان کنار گذر

در هود شیمیایی با جریان کنارگذر باز یا بسته بودن هود تاثیری بر سرعت هوای عبوری از درون هود ندارد.
هود بای پس جریان هوای مداوم را در سراسر سطح کار حتی زمانی که درب بسته است فراهم می کند.

هود شیمیایی راهرویی

در هود شیمیایی راهرویی برای تجهیزات بزرگ آزمایشگاهی به کار برده می شود. کلیه سیستم های  معمولی و کنار گذر کمکی در این نوع هود نیز  قابل مشاهده اند.

هود شیمیایی با جریان هوای کمکی

بزرگترین مزیت هود شیمیایی با جریان هوای کمکی این است که هوای مورد نیز را از هوای داخل آزمایشگاه تامین نمی کند. در نتیجه سرما یا گرمای آزمایشگاه را تخلیه نکرده و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

هود سایبانی

هود شیمیایی سایبانی در مواقعی که بخواهیم بخارات حاصل از یک دستگاه را به بیرون منتقل کنیم و یا اینکه محدوده ای از آزمایشگاه را  از بخارات محافظت کنیم به کاربرده می شود.

هود شیمیایی ضد انفجار

هود شیمیایی ضد انفجار معمولا در محل هایی استفاده می شود که بخارات و غبارات اشتعال پذیر وجود دارد استفاده می شود. تفاوت این هود ها با هود های دیگر در نوع کلید ، پریز ، نوع فن، لامپ و کلیه تجهیزاتی که در آن برق جریان دارند می باشد.در واقع، اکثر سازندگان هود EP را به عنوان هودی تعریف می کنند که برای از بین بردن پتانسیل ایجاد جرقه در خارج از هود، و در نتیجه کاهش احتمال اشتعال یک جو قابل اشتعال ساخته شده اند و هودهای EP برای مهار انفجار طراحی نمی شوند.(ecplosion proof(ep

هود بازویی

هود بازویی به صورت منطقه ای عمل کرده و در مناطق مختلف آزمایشگاه به کاربرده می شود.این نوع از هود یک استخراج کننده ایده آل برای محیط های آزمایشگاهی است.  یک هود بازویی  راحت و متحرک بوده و برای استفاده در جایی که فضا محدودیت دارد طراحی شده است.  این مدل به کاربران این امکان را می دهد که تست ها و آزمایش های خود را با خیال راحت برروی میز کار انجام دهند.